Zwycięstwo w konkursie „Siewcy Słów”
Nasi uczniowie z klasy 8b – Aleksander, Maciej oraz Szymon B. – wywalczyli
I miejsce w IV edycji miejskiego konkursu „Siewcy Słów”, organizowanego pod
hasłem „Przejdziem w mit” w ramach projektu SOiT! Droga do zwycięstwa nie była
łatwa i wymagała od chłopaków ogromnej wiedzy oraz sprytu.
Pierwszy etap odbył się w Parku Tolerancji, gdzie uczniowie musieli wykazać się
świetną orientacją w terenie. Ich zadaniem w rundzie „Mityczna Dziesiątka” było
odszukanie 10 ukrytych kodów QR i rozszyfrowanie haseł w sekcji Mityczne Drzewa.
Drugi etap został rozegrany w sali szkolnej, a przeniesienie rywalizacji do
zamkniętych murów znacznie podniosło poprzeczkę. W rundzie „Anagramy,
Anagramy” chłopcy rozwiązywali 25 trudnych zagadek słownych z różnych mitologii,
a na koniec zmierzyli się z dwuetapowym, finałowym testem wiedzy „Mól Książkowy”.
Gratulujemy mistrzowskiego przygotowania i życzymy kolejnych tak spektakularnych
sukcesów!