Warsztaty .„Wszyscy wygramy, gdy świat posprzątamy”

Opublikowano: 2024-10-21 14:07, Numer artykułu: 88308 , Autor: A.Hałupka
Kujawsko-pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu realizuje warsztaty pt. „Wszyscy wygramy, gdy świat posprzątamy”, na które zaprosił, dzięki uprzejmości pani Lidii Saganowskiej (mama ucznia z kl.2 d),  klasę 2c i 2 d. Działanie jest wpisane w projekt pn.„Bioróżnorodność naszym bogactwem – edukacja i informacja dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego”. Tematyka warsztatów  dotyczyła ekologii, ochrony środowiska, gospodarki odpadami i recyklingu. W ciekawy sposób przedstawiony został problem właściwej segregacji odpadów i potrzeby jej prowadzenia. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat sposobów ochrony środowiska i ponownego wykorzystania odpadów. Zajęcia  trwały dwie godziny lekcyjne i składały się z części teoretycznej i praktycznej. Warsztaty prowadziła pani Beata Brzozowska-Michałek, a koordynatorem zadania była pani Marta Poła pracownik KPODR w Minikowie. Dzieci wykonały piękny świecznik z odpadów,a w nagrodę otrzymały grę przyrodniczą. Pięknie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak interesujących warsztatach ekologicznych.
K.Rutka i B.Szymańska