Sukces naszych ósmoklasistów w III edycji konkursu „Orły Demokracji: 9 Filarów”!
Z dumą informujemy o wielkim sukcesie reprezentacji naszej szkoły. Zosia z klasy 8c
oraz Olek i Maciej z klasy 8b wywalczyli znakomite III miejsce w finale prestiżowego
konkursu wiedzy obywatelskiej.
Turniej organizowany przez Szkołę Otwartą i Tolerancyjną to wyjątkowo trudne
starcie dla prawdziwych ekspertów. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą
wykraczającą daleko poza program szkolny. Rywalizacja sprawdzała znajomość
mechanizmów demokratycznych, historii współczesnej oraz politologii.
Zadania finałowe wymagały ogromnej wszechstronności, szybkiego kojarzenia
faktów i odporności na stres. Nasza drużyna musiała między innymi rozpoznawać
twarze kluczowych postaci ze świata polityki i historii, łączyć daty z przełomowymi
wydarzeniami na arenie międzynarodowej oraz wskazywać państwa, w których
dochodziło do ważnych przemian ustrojowych. Dodatkowym wyzwaniem było
rozszyfrowywanie skrótów nazw polskich i globalnych instytucji, a także
prezentowanie własnego zdania i argumentowanie w wypowiedziach na trudne
tematy społeczne.
Zosia, Olek i Maciej udowodnili, że zasady demokracji i funkcjonowanie
społeczeństwa obywatelskiego mają w małym palcu. Ich trzecie miejsce w tak
wymagającym formacie to dowód na ogromną wiedzę oraz dojrzałość.
Serdecznie gratulujemy naszej drużynie i życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu
swoich pasji!
Ż.P. , K.B.