Ster na Nakło

Opublikowano: 2024-09-08 23:19, Numer artykułu: 84094 , Autor: A.Hałupka
Klasy pierwsze C i D wybrały się na wycieczką klasową do Nakła pod hasłem "STER NA NAKŁO". Zastanawiacie się dlaczego taka nazwa? Otóż celem naszego wyjazdu było pływanie statkiem o imieniu Władysław Lokietek po Noteci. Na nabrzeżu mariny powitał nas kapitan wraz z marynarzami/ uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej/. Wspólnie udaliśmy się w rejs. Naszym oczom ukazała się przepiękna przyroda, która odbijała się w lustrze rzeki. Czujni obserwatorzy zauważyli w szuwarach łabędzie z młodymi, beztrosko pływające kaczki, wylegujące się na słonku ropuchy czy żerujące bociany. Całość dopełniał śpiew ptaków. Po rejsie były zasłużone lody. Dzieci zapoznały się z jedną z nakielskich legend, a mianowicie o "Wodniku Mateuszu i nakielskich młynarzach" autorstwa Pani Anny Sergott. Następnie udaliśmy się do centrum Nakła w poszukiwaniu Wieży Widokowej. Po pokonaniu 45 stopni podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta i okolic. Pogoda dopisała i widok z błękitnym niebem był urokliwy. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Potulicach aby po raz kolejny podziwiać 900-letni dąb im. Władysława Szafera , który jest pomnikiem przyrody. Pełni wrażeń wróciliśmy do Bydgoszczy. Już wiemy, że nie tylko nasze miasto jest urokliwe. Są w jego okolicy miejscowości godne odwiedzenia.
                                                                                                                                   Mali podróżnicy z klasy 1C i 1D.