Sprzątanie świata

Opublikowano: 2024-03-15 11:18, Numer artykułu: 72062 , Autor: A.Hałupka

Sprzątanie Świata ’23
“Sprzątanie Świata” to międzynarodowa akcja ekologiczna, odbywająca się co roku w trzeci weekend września. Pokazuje ona, że nawet najmniejsze
działanie społeczeństwa, mające na celu poprawę sytuacji ekologicznej, ma sens.
W naszej szkole akcja odbywała się w tym roku wyjątkowo tydzień wcześniej, tj. w dnach 18 – 22 września.

Zaangażowani w akcję byli nie tylko uczniowie, ale również nasi najmłodsi, czyli przedszkolaki.

Dzieci zaopatrzone w worki i rękawiczki sprzątały tereny najbliższe szkole – okolice Orlika, tereny przyszkolne czy przylegle ulice.

Część klas wyruszyła dalej, nad Kanał Bydgoski, by tam zadbać o stan środowiska przyrodniczego wzdłuż pięknego obiektu
hydrotechnicznego, którym szczyci się osiedle Miedzyń.

Okazuje się, że z roku na rok śmieci jest coraz mniej, co świadczy o większej świadomości ekologicznej mieszkańców Bydgoszczy i wzroście zaangażowania
w dbanie o środowisko przyrodnicze i odpowiedzialności za losy naszej planety.
Akcja sprzątania jest wspólną lekcją poszanowania naszego środowiska oraz promowania prawidłowych nawyków związanych z jego ochroną.
Nie czekajmy więc kolejne 12 miesięcy na zbiórkę śmieci, tylko róbmy to przez cały rok, a będzie nam się żyło czyściej i bezpieczniej.
A może przyjdzie taki czas, że nie będzie co zbierać z powodu zmiany nawyków w życiu codziennym?

KR