Spotkanie klasy 3b i 3c z przedstawicielkami policji

Opublikowano: 2024-10-18 11:06, Numer artykułu: 88161 , Autor: A.Hałupka
11 października 2024 roku odbyły się bardzo ciekawe zajęcia podnoszące świadomość uczniów klas 3b oraz 3c na temat bezpieczeństwa.
Spotkanie mogło odbyć się dzięki owocnej współpracy rodziców uczniów klasy 3b z wychowawcą Katarzyną Michałek. Jeden z rodziców - Pan Jakub Szparag zaproponował wsparcie uczniów ugruntowaniem wiedzy poprzez rozmowę z funkcjonariuszkami policji. Korzystając z uprzejmości Komendy Policji zaproszona została również klasa 3c wraz z Panią Mariolą Ciecierską, wychowawcą klasy, która włączyła się w współpracę.
Zajęcia były poprowadzone przez st. post. Julię Rejment - Pawlak oraz st. insp. KSC Izabelę Adamczak - Trzaskalską za zgodą nadkom. Michała Wawrzyniaka Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz - Śródmieście.
Podczas zajęć uczniowie mogli zobaczyć z bliska odznakę policyjną, kajdanki, były również wyświetlane filmy edukacyjne na temat bezpieczeństwa w internecie. Funkcjonariuszki policji przekazały również wiedzę na temat pierwszej pomocy, jak i wzywania służb w nagłych wypadkach. Na zakończenie uczniowie otrzymali odblaskowe opaski, które będą ich chronić na drodze.