Podsumowanie projektu edukacyjnego „Czy to SmoK, czy SmoG?”

Opublikowano: 2024-06-28 22:36, Numer artykułu: 85228 , Autor: A.Hałupka

W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z Przedszkole nr 6 kolejny raz uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Czy to SmoK, czy SmoG?” opracowanym i realizowanym przez Przedszkole nr 43 „U Krecika Szybownika” w Bydgoszczy we współpracy z Wydziałem Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Program służy wykształcaniu świadomości zagrożeń płynących z zanieczyszczeń powietrza i stanowi ważny punkt edukacji ekologicznej związanej ściśle z problemem smogu. Przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat oraz uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. 11 czerwca 2024 r. w KPCEN w Bydgoszczy miało miejsce podsumowanie projektu w którym uczestniczyli koordynatorzy z naszej placówki – Ilona Nyka oraz Kamila Tyrakowska.

Każda placówka biorąca udział w projekcie otrzymała podziękowanie, upominek oraz materiały promocyjne z projektu „Czy wiesz czym oddychasz? – kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz czystszego powietrza LIFE-MAPPING/PL.