Kanał Bydgoski inspiracją dla fanów „Narodowego czytania”

Opublikowano: 2024-03-15 11:12, Numer artykułu: 71517 , Autor: A.Hałupka

Kanał Bydgoski inspiracją dla fanów „Narodowego czytania” Dwunasta edycja ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Narodowe czytanie” w wykonaniu miedzynian miała swój finał na łonie natury, nad Kanałem Bydgoskim.

Społeczność naszej szkoły zgromadziła miłośników literatury i pięknego czytania, by pod hasłem „Rzeka miłości” odczytać fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej pt „Nad Niemnem”.

Wątek miłosny rodem sprzed dwustu lat rozpalił serca uczniów, rodziców, gości – przyjaciół szkoły, dyrekcji i nauczycieli. Sprzyjająca aura, zaangażowanie wielu uczniów i pracowników szkoły,

gościnność koleżanki Joanny Kaczmarek sprawiły, że w niepamięć poszły wszelkie dolegliwości związane z rozpoczętym rokiem szkolnym, czyli ataki bólu zębów i migreny.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję i zapraszamy za rok. E.P. i J. F, czyli Emilia i Terenia.

J.F.