Dzień bez plecaka

Opublikowano: 2022-04-11 09:08, Numer artykułu: 52415 , Autor: A.Hałupka

5 kwietnia w naszej szkole odbył się „Dzień bez plecaka”. Święto to pochodzi z USA. To dzień, w którym uczniowie chodzą do szkoły bez plecaków, niosąc wszystkie swoje książki i przybory szkolne w rękach/plastikowych torbach/innych "nosidłach", aby podnieść świadomość na temat milionów dzieci na całym świecie, które muszą pokonywać kilometry do szkoły z książkami i przyborami szkolnymi w rękach... Liczyła się pomysłowość, kreatywność i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można było spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Młodzież przynosiła swoje szkolne przybory zapakowane na rozmaite sposoby: w koszach na zakupy, wózkach dla lalek, walizkach, taczkach, chlebakach a nawet w dziecięcym wózku!