Wielkanoc z PCK

Opublikowano: 2024-03-15 11:04, Numer artykułu: 67077 , Autor: A.Hałupka

„Wielkanoc to dla wielu osób bardzo ważne Święta. Z reguły spędzamy je z naszymi rodzinami przy suto zastawionym stole, pełnym wykwintnych potraw i smakołyków. Geneza tych Świąt sprawia, że kojarzymy je z nowym życiem i nadzieją. Są jednak osoby, dla których zakup produktów i przygotowanie potraw jest dużym wyzwaniem finansowym. Do takich osób skierowana jest akcja Wielkanoc z PCK.”

W tym roku na zorganizowane śniadanie wielkanocne PCK również zaprosił rodziny ukraińskie przebywające w naszym mieście.  Po poświęceniu przygotowanych potraw przez księdza Ryszarda Szymkowiaka oraz złożeniu życzeń, uczniowie z klasy 3c przedstawili dla zebranych gości inscenizację pt.” Zwyczaje wielkanocne w Polsce”. Dzieci zaprezentowały się nie tylko w recytacji. Z pełnym entuzjazmem wyśpiewały piosenki o tematyce wiosennej i świątecznej, które zostały okraszone podkładami muzycznymi przez p. Szymona Thieslera.

Na placu przed siedzibą PCK było dziś gwarno i tłoczno. W powietrzu unosiła się radość wspólnego biesiadowania przy wielkanocnym stole, który nas połączył, a nie dzielił.

Wesołych Świąt- życzą Wiewiórki.