Warsztaty ornitologiczno-plastyczne

Opublikowano: 2023-05-21 21:39, Numer artykułu: 68812 , Autor: A.Hałupka

Klasa 3c odbyła warsztaty ornitologiczno-plastyczne z Panem Dawidem Kilonem. Uczniowie dowiedzieli się co to, ornitologia. Pan Dawid przeprowadził animacje przyrodnicze w sali oraz liczne eksperymenty testujące nasze zmysły (wzroku, słuchu, dotyku, węchu), wprowadził ciekawe techniki obrazowania, np. teatrzyk. Aby przybliżyć uczniom gatunki ptaków oraz ich cechy osobnicze, korzystał z makiet 1:1. Proponował prezentacje multimedialne, na które składały się pokazy zdjęć i rysunków jego autorstwa. Na zakończenie Pan Dawid pokierował warsztatami plastycznymi rysując piórko sowy pastelami. Czy nam się udało, oceń sam zaglądając do galerii.

Mamy nadzieję, że po tych warsztatach uczniowie zostali zachęcąeni do samodzielnego odkrywania tajemnic otaczającej nas przyrody.

Beata Szymańska