SUKCES MUZYCZNY NASZEJ SZKOŁY

Opublikowano: 2024-03-15 10:48, Numer artykułu: 63639 , Autor: A.Hałupka
14 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność brać udział w XXII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Graj dudka, graj Panu..." Werdykty jury doprowadziły nas do łez szczęścia. Elżbieta Koralewska z klasy IV A w kategorii soliści zajęła I miejsce, a szkolny chór To i Owo w kategorii zespoły zajął II miejsce. Gratulujemy!

AKCJA "AKTYWNA PRZERWA"
24 stycznia w naszej szkole po raz kolejny została zorganizowana aktywna przerwa, podczas której uczniowie mogli spędzić ją w stylu tanecznym. Prezentację rozpoczęła klasa V B Kowbojką, a wszyscy bardzo chętnie włączyli się do pozostałych, a czekały na nich Macarena, Kaczuszki oraz Jedzie pociąg z daleka. Nawet przedszkolaki bardzo chętnie dołączyły do naszej akcji. Oczekujmy na następne aktywne przerwy.

TO I OWO NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Tradycją naszej szkoły jest coroczna uroczystość "To i Owo na Dzień Babci i Dziadka". W tym roku była ona tym bardziej wyjątkowa bo pierwsza po dwóch latach pandemii. Dziadkowie z radością powrócili do naszej szkoły aby wysłuchać montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów. Usłyszeliśmy przeboje naszych dziadków, obejrzeliśmy fragment Polskiej Kroniki Filmowej a nawet wysłuchaliśmy opowieści o tym jak nasze babcie dawniej robiły ser. Całość dopełniło wspólne odśpiewanie jednego z największych utworów tamtych lat "Gdzie się podziały tamte prywatki". Również chórzyści gromko odśpiewali Sto lat dla swoich ukochanych babć i dziadków. Na koniec także udaliśmy się do specjalnie przygotowanej kawiarenki, gdzie mogliśmy spędzić wyjątkowy czas ze swoimi dziadkami. Organizatorzy Magdalena Stachowiak oraz Szymon Thiesler bardzo dziękują chórzystom To i Owo, prowadzącym, osobom z nagłośnienia oraz wszystkim, którzy przyczynili się do wyjątkowego spędzenia tego dnia.