RazemMożemyWięcej

Opublikowano: 2023-12-11 20:20, Numer artykułu: 76430 , Autor: A.Hałupka

11.12.2023 odbyło się spotkanie zawodnika Klubu Gwiazda Bydgoszcz Ebrima Mbye z uczniami naszej szkoły.

Ebrima Mbye przebywa w Polsce od 1,5 roku. Został sierotą w wieku 7 lat gdy jego rodziców jak i wiele mieszkańców Gambi zabrało tsunami.

Trafił do domu dziecka w Gambii, w którym spędził większość swojego życia.

Przeprowadzając się do Polski nie zapomniał o swoich korzeniach i od wielu lat wspiera dzieci z ośrodka, w którym sam mieszkał.

W spotkaniu uczestniczył pan Piotr Wardowski - Zarząd Klubu Gwiazda Bydgoszcz oraz Mateusz Jagodziński-trener klubu.

Szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej aby wspomóc działalność Ebrima Mbye.

Organizowana jest zbiórka odzieży nowej lub w bardzo dobrym stanie dla dzieci w wieku 4-7 lat. Ponadto przybory szkolne, zabawki. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia pragniemy przekazać dary dla dzieci z ośrodka w  Gambii. Dary przynosimy do gabinetu pedagoga.

Dzisiejsze spotkanie było pełne pozytywnych emocji, uśmiechu i wzajemnego szacunku. Ebrima Mbye okazał się  bardzo skromnym 21 letnim mężczyzną, odpowiadał na pytania uczniów ,którzy byli bardzo ciekawi życia i obyczajów w Gambii.

Ebrima Mbye był bardzo poruszony wizytą w naszej szkole i jest bardzo wdzięczny za wsparcie.