Projekty realizowane w roku szkolnym 2022/2023

Opublikowano: 2022-09-29 09:37, Numer artykułu: 49583 , Autor: A.Hałupka

OGŁOSZENIE O NABORZE DO PROJEKTU

Ogłaszamy nabór dla uczniów w ramach projektu „Edu(R)Ewolucja 3” realizowanego przez Miasto Bydgoszcz w ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna Edukacja, Działanie 10.1 Kształcenie ogólne i zawodowe w ramach ZIT, Poddziałanie 10.1.2 Kształcenie ogólne w ramach ZIT.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest w okresie: 01.10.2021 r. - 31.01.2023 r.

Rodzaj wsparcia: Szkolenia oraz studia podyplomowe dla nauczycieli

Lp.

Nazwa szkolenia

Liczba miejsc

Planowany termin zajęć

Zajęcia dodatkowe w zakresie programowania i robotyki – II etap edukacji, p. Najdek

I semestr 2022/2023

Zajęcia dodatkowe w zakresie programowania i robotyki – II etap edukacji, p. Redos

I semestr 2022/2023

Chętni uczniowie proszeni są o zapoznanie się z treścią Regulaminu Rekrutacji uczestników projektu, następnie prawidłowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Dokumenty dostępne są  w sekretariacie szkoły

Formularze zgłoszeniowe do projektu przyjmuje koordynator szkolny – Ewa Podlaszewska

Termin składania formularzy zgłoszeniowych: od 20.09.2022 do 28.09.2022 r.

Bydgoszcz, 14.09.2022 r.

REGULAMIN NABORU UCZNIÓW - UCZESTNIKÓW PROJEKTU

Edu(R)Ewolucja 3”

w Szkole Podstawowej nr 18 w Zespole Szkół nr 8 w Bydgoszczy

1. Postanowienia ogólne

1. Niniejszy Regulamin (zwany dalej: Regulaminem) określa zasady rekrutacji i uczestnictwa UCZNIÓW w Projekcie nr RPKP.10.01.02-04-0002/21 pn. „Edu(R)Ewolucja 3”, realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna Edukacja, Działanie 10.1 Kształcenie ogólne i zawodowe w ramach ZIT, Poddziałanie 10.1.2 Kształcenie ogólne w ramach ZIT.

2. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

3. Celem głównym projektu jest poprawa efektywności i jakości kształcenia w 21 Szkołach Podstawowych na terenie Bydgoszczy poprzez realizację wysokiej jakości zajęć dla 567 uczniów oraz podniesienie kompetencji 33 nauczycieli w terminie do 31.01.2023 r.

4. Projekt realizowany jest w okresie: 01.09.2021 r. – 31.01.2023 r.

5. O udział w projekcie mogą ubiegać się wyłącznie nauczyciele uczący w szkołach objętych projektem.

1. Wybór uczniów - uczestników/uczestniczek projektu

1. Rekrutację uczniów przeprowadza Komisja Rekrutacyjna w Szkole Podstawowej nr 18 w Zespole Szkół nr 8 w Bydgoszczy, powołana przez dyrektora szkoły.

2. Termin rekrutacji określony będzie w ogłoszeniu o naborze, zamieszczonym w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 18 oraz na stronie internetowej:ZS08.edu.bydgoszcz.pl

3. Wykaz wsparcia realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 18 w Bydgoszczy.

1. Zajęcia dodatkowe w zakresie programowania i robotki dla I i II etapu edukacji,

1. Warunkiem ubiegania się o udział w projekcie jest osobistezłożenie wypełnionego i podpisanego przez ucznia formularza zgłoszeniowego w sekretariacie szkoły, ul. Pijarów 4 lub u koordynatora szkolnego.

1. Kryteria formalne:

1. 1) uczęszczanie do szkoły uczestniczącej w projekcie,

2. 2) uczeń klasy IV – VII.

2. Kryteria premiujące:

1. Uczeń klasy I-III - frekwencja +1, opinia wychowawcy +1 – weryfikacja na podstawie dokumentacji szkolnej

2. Uczeń klas IV -VIII - średnia ocena z informatyki -od 1p. do 3p. -

3. W przypadku, gdy liczba uczestników, którzy zgłosili się do udziału w danej formie wsparcia jest równa lub niższa niż liczba dostępnych miejsc, szkoła odstępuje od analizy kryteriów premiujących i nadawania wag punktowych.

4. Z posiedzenia komisji rekrutacyjnej sporządza się protokół wraz z listą podstawową i rezerwową osób, które nie zakwalifikowały się do udziału w projekcie. W przypadku rezygnacji uczestnika jego miejsce zajmuje pierwsza osoba z listy rezerwowej.

5. Informacja o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie zostanie umieszczona na tablicy informacyjnej w Szkole Podstawowej nr 18 w Bydgoszczy.

6. Decyzja Komisji rekrutacyjnej jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

7. Osoba zakwalifikowana do udziału w projekcie może zrezygnować z uczestnictwa, składając u szkolnego koordynatora projektu stosowne oświadczenie.

1. Postanowienia końcowe

1. Bieżące informacje na temat szkoleń i kursów realizowanych w ramach projektu będą publikowane na stronie internetowej szkoły.

2. Za kontakt z uczestnikami projektu w zakresie szkoleń i kursów odpowiada Biuro Projektu w UMB.