Projekt BORPA

Opublikowano: 2022-10-13 09:23, Numer artykułu: 58305 , Autor: A.Hałupka
Szkoła nasza przystępuje do projektu profilaktycznego organizowanego przez Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” „AKTYWNI RAZEM: JA, OTOCZENIE, ŚWIAT”. Ma on na celu m.in.
- wzmocnienie więzi i relacji rówieśniczych, szkolnych oraz rodzinnych;
- wzbudzanie aktywności fizycznej i emocjonalnej;
- dbanie o zdrowie i kondycję psychiczną;
- kształtowanie kreatywnego myślenia; (szczegóły w załączonym regulaminie).
W tym celu będą organizowane różnorodne ciekawe aktywności dla dzieci. Premiowana jest także aktywność rodzinna. Można włączyć swoje dziecko (przedział wiekowy od I- VIII klasy) do jednej z wybranych aktywności:
  • fizycznej
  • tanecznej
  • filmowej
  • medialnej
Uczeń powinien raz w miesiącu uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez BORP- ę. Resztę zadań wykonuje w domu i je dokumentuje poprzez dzienniczek aktywności (zdjęcia, opisy, filmiki, itp.) Dobrze widziane włączenie do niektórych zadań innych członków rodziny. Zadania mają charakter konkursowy. Na najbardziej aktywnych czekają nagrody. Szczegóły w regulaminie w załączeniu. Informacje i zapisy u koordynatora projektu (czyli u mnie), ewentualnie u pań pedagog. Druk zgłoszenia znajduje się w regulaminie poniżej.
Proszę o poinformowanie uczniów i zachęcenie do udziału. Można też jako nauczyciel czynnie się włączyć w organizację.
Renata Kubińska, koordynator projektu