Osiągnięcia dydaktyczne

Opublikowano: 2022-01-31 21:59

Sukces naszych uczennic w konkursie o Kazimierzu Wielkim

„Świętujemy Urodziny Kazimierza Wielkiego” to konkurs, który od 2011 roku organizuje IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W roku szkolnym 2020/2021 odbyła się już IX edycja tego przedsięwzięcia. Corocznie konkurs rozstrzygany jest w kwietniu, ale pandemia pokrzyżowała plany organizatorom i konkurs zostało odroczony na koniec roku kalendarzowego. Miało to związek również z faktem, że konkurs „Świętujemy Urodziny Kazimierza Wielkiego” jest realizowany w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych,

Konkurs wspiera Stowarzyszenie Króla Kazimierza Wielkiego.

Organizatorzy stawiają sobie za cel upowszechnianie postaci wielkiego króla oraz pogłębianie wiedzy o dokonaniach i dorobku tego polskiego monarchy.

Konkurs skierowany był do młodzieży szkół podstawowych (kl.6-8) i ponadpodstawowych z Bydgoszczy, placówek oświatowych należących do Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego oraz uczniów szkół w Polsce noszących imię Kazimierza Wielkiego. Corocznie tematyka ulega zmianie, dlatego ten konkurs cieszy się niegasnącą popularnością.

Laureatami konkursu zostały uczennice naszej szkoły:

• w kategorii plastycznej – "Mural prezentujący czasy panowania króla Kazimierza Wielkiego":

I MIEJSCE – Matylda Sochacka – uczennica klasy 8c (obecnie absolwentka)

WYRÓŻNIENIE – Amelia Skowronek – uczennica klasy 7d

• w kategorii historycznej – "Sekrety królewskiego dworu (lapbook)":

II MIEJSCE – Julia Kramm uczennica klasy 7c

WYRÓŻNIENIE – Amelia Skowronek uczennica klasy 7d

WYRÓŻNIENIE – Tamara Góral – uczennica klasy 7d

Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Magdalena Stachowiak