„Beata na końcu Świata”

Opublikowano: 2024-03-15 11:06, Numer artykułu: 69567 , Autor: A.Hałupka

31 maja gościłam na oddziale Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. Dr Jurasza w Bydgoszczy. Spotkałam się tam z dziećmi przebywającymi na leczeniu. Nauczyciele Zespołu Szkół nr 33 realizują projekt o Afryce na bazie książki „Afryka Kazika”. Jednym z elementów projektu jest spotkanie z osobą, która była w Afryce i mogłaby poopowiadać o swoich wrażeniach. Na spotkaniu opowiedziałam dzieciom o krajach, które zwiedziłam w Afryce, a mianowicie o: Egipcie, Tunezji, Maroku, Senegalu, Gambii, Kenii oraz Etiopii. Barwne opowiadanie podparłam różnymi przedmiotami oraz strojami, które przywiozłam ze swoich wypraw. Nie tylko dzieci były zainteresowane moimi opowieściami. Rodzice i obecny personel również. To był mile spędzony czas.

Beata Szymańska

Chciałabym również podziękować Dyrekcji naszej szkoły, która na spotkanie z dziećmi ufundowała napoje i słodycze.